Zastava Bosne i Hercegovine

NACRTI ZAKONA O JAVNOM TUŽILAŠTVU I O VISOKOM SAVETU TUŽILAŠTVA: Venecijanska komisija dala pozitivno mišljenje na nacrte zakona


Venecijanska komisija je na 133. plenarnoj sednici usvojila pozitivno mišljenje na dostavljene nacrte Zakona o javnom tužilaštvu i Zakona o Visokom savetu tužilaštva.

Ocena izvestilaca je da će Ustavni amandmani i prateći zakonski set doprineti izuzetnom stepenu unapređenja pravosuđa u Srbiji. Ovakav rezultat i već drugo pozitivno mišljenje za Srbiju rezultat je konstruktivnog dijaloga, koje je Ministarstvo pravde vodilo sa Venecijanskom komisijom i pre i posle izdavanja draft mišljenja. Primer Srbije u ovom procesu prepoznat je po posebnoj efikasnosti u korespondenciji sa Venecijanskom komisijom, što su izvestioci posebno i naglasili, a obrazloženje predloženih rešenja koje je Ministarstvo podrobno sačinilo, posledično se reflektovalo na pozitivno mišljenje.

Ministarstvo pravde nastavlja svoju agendu i ove nedelje počinje održavanje okruglih stolova u okviru javne rasprave koja će trajati do 15. januara.

Izvor: Vebsajt Ministarstvo pravde, 16.12.2022.
Naslov: Redakcija