Zastava Bosne i Hercegovine

ZAKON O SOCIJALNOM PREDUZETNIŠTVU: Predviđeno formiranje posebnog saveta za socijalno preduzetništvo koje će se zasnivati na partnerstvu javnog i privatnog sektora i stručne javnosti


Zakonom o socijalnom preduzetništvu pravno se reguliše takav način poslovanja, izjavila je ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Darija Kisić Tepavčević.

Socijalno preduzetništvo predstavlja poseban način poslovanja gde kao i kod svakog preduzetništva postoji ekonomska komponenta, ali sa socijalnom dimenzijom.

"Kroz zaradu koja se obezbeđuje u ovim preduzećima putem prodaje proizvoda i usluga uvek se jedan deo zarade odvoji radi ispunjavanja određene socijalne misije", rekla je Kisić Tepavčević.

Ona je objasnila da je to moguće sprovesti putem zapošljavanja najugroženijih kategorija na tržištu rada, zatim putem direktnog izdvajanja dela zarade preduzeća ka rešavanju određenih društvenih i ekonomskih izazova, a moguće je, kaže, da se takva vrsta delatnosti ispolji i kroz direktno pružanje usluga zajednici.

Zakon, dodaje Kisić Tepavčević, predviđa i pružanje aktivne podrške tim subjektima od strane države, kako finansijske, tako i nefinansijske prirode što će biti utvrđeno programom razvoja koji donosi vlada na period od pet godina.

Navela je da je predviđeno formiranje posebnog saveta za socijalno preduzetništvo koje će se zasnivati na partnerstvu javnog i privatnog sektora i stručne javnosti.

Kompanija Paragraf Lex ne preuzima odgovornost za tačnost i istinitost informacija prenetih iz spoljnih sadržaja odnosno drugih izvora, kao i za štetu koja eventualno iz toga, proistekne. Sve informacije objavljene u sekciji "Vesti" su namenjene u svrhu opšteg informisanja.

Izvor: Vebsajt RTV, 02.02.2022.
Naslov: Redakcija