Paragraf besplatno • Besplatni propisi • Besplatni obrasci • Aktuelni statistički podaci • Paragraf sertifikat
• Kalendar poreskih obaveza • Državni i ostali praznici - neradni dani • Registar službenih glasila • 100 pitanja 100 odgovora




Radi lakšeg sagledavanja izmena i dopuna propisa, nova sadržina odredaba data je zelenom, prethodna crvenom bojom, a nepromenjene odredbe nisu posebno označene, tako da pregledanjem crno-zelenog teksta pregledate važeću, a crno-crvenog teksta, prethodnu verziju propisa. Prečišćen tekst bez crvenih i zelenih oznaka i dalje možete videti na tabu "Tekst dokumenta".

Propis - analitički prikaz promena
ZAKON
O TERITORIJALNOJ ORGANIZACIJI REPUBLIKE SRBIJE

("Sl. glasnik RS", br. 129/2007 i 18/2016)

 

Naziv i sedište

Naseljeno mesto

Katastarska opština

 

1

2

3

130.

Srbobran

Nadalj

Nadalj

 

 

Srbobran

Srbobran

 

 

Turija

Turija

131.

Sremski Karlovci

Sremski Karlovci

Sremski Karlovci

132.

Stara Pazova

Belegiš

Belegiš

 

 

Vojka

Vojka

 

 

Golubinci

Golubinci

 

 

Krnješevci

Krnješevci

 

 

Nova Pazova

Nova Pazova

 

 

Novi Banovci

Novi Banovci

 

 

Stara Pazova

Stara Pazova

 

 

Stari Banovci

Stari Banovci

 

 

Surduk

Surduk

133.

Suva Reka

Banja

Banja

 

 

Belanica

Belanica

 

 

Blace

Blace

 

 

Budakovo

Budakovo

 

 

Bukoš

Bukoš I

 

 

 

Bukoš II

 

 

Vranić

Vranić

 

 

Vrševce

Vrševce

 

 

Geljance

Geljance

 

 

Gornja Krušica

Gornja Krušica

 

 

Grejkovce

Grejkovce

 

 

Grejčevce

Grejčevce

 

 

Guncat

Guncat

 

 

Dvorane

Dvorane

 

 

Delovce

Delovce

 

 

Dobrodeljane

Dobrodeljane

 

 

Donja Krušica

Donja Krušica

 

 

Dubrava

Dubrava

 

 

Dulje

Dulje

 

 

Đinovce

Đinovce

 

 

Topličane

 

 

 

Javor

Javor

 

 

Kostrce

Kostrce

 

 

Kravoserija

Kravoserija

 

 

Ladrovac

Ladrovac

 

 

Ladrović

Ladrović

 

 

Lešane

Lešane

 

 

Lužnica

Lužnica

 

 

Mačitevo

Mačitevo

 

 

Movljane

Movljane

 

 

Mušutište

Mušutište

 

 

Neprebište

Neprebište

 

 

Nišor

Nišor

 

 

Papaz

Papaz

 

 

Pećane

Pećane

 

 

Popovljane

Popovljane

 

 

Raštane

Raštane

 

 

Rečane

Rečane

 

 

Savrovo

Savrovo

 

 

Samodraža

Samodraža

 

 

Selogražde

Selogražde

 

 

Semetište

Semetište

 

 

Senik

Senik

 

 

Slapužane

Slapužane

 

 

Sopina

Sopina

 

 

Stara Vučina

Stara Vučina

 

 

Studenčane

Studenčane

 

 

Suva Reka

Suva Reka

 

 

Trnje

Trnje

 

 

Tumičina

Tumičina

 

 

Čajdrak

Čajdrak

134.

Surdulica

Alakince

Alakince

 

 

Bacijevce

Bacijevce

 

 

Binovce

Binovce

 

 

Bitvrđa

Bitvrđa

 

 

Božica

Božica

 

 

Vlasina

Vlasina

 

 

Okruglica

Okruglica

 

 

Vlasina Rid

Vlasina Rid

 

 

Vlasina

Vlasina

 

 

Stojkovićeva

Stojkovićeva

 

 

Vučadelce

Vučedelce

 

 

Gornja Koznica

Gornja Koznica

 

 

Gornje Romanovce

Gornje Romanovce

 

 

Groznatovci

Groznatovci

 

 

Danjino Selo

Danjino Selo

 

 

Dikava

Dikava

 

 

Donje Romanovce

Donje Romanovce

 

 

Drajinci

Drajinci

 

 

Dugi Del

Dugi Del

 

 

Dugojnica

Dugojnica

 

 

Zagužanje

Zagužanje

 

 

Jelašnica

Jelašnica

 

 

Kalabovce

Kalabovce

 

 

Kijevac

Kijevac

 

 

Klisura

Klisur

 

 

Kolunica

Kolunica

 

 

Kostroševci

Kostroševci

 

 

Leskova Bara

Leskova Bara

 

 

Masurica

Masurica

 

 

Mačkatica

Mačkatica

 

 

Novo Selo

Novo Selo

 

 

Palja

Palja

 

 

Rđavica

Rđavica

 

 

Stajkovce

Stajkovce

 

 

Strezimirovci

Strezimirovci

 

 

Suvojnica

Suvojnica

 

 

Surdulica

Surdulica

 

 

Belo Polje

 

 

 

Suhi Dol

Suhi Dol

 

 

Topli Do

Topli Do

 

 

Topli Dol

Topli Dol

 

 

Troskać

Troskać

 

 

Ćurkovica

Ćurkovica

135.

Temerin

Bački Jarak

Bački Jarak

 

 

Sirig

Sirig

 

 

Kamendin

 

 

 

Temerin

Temerin

136.

Titel

Vilovo

Vilovo

 

 

Gardinovci

Gardinovci

 

 

Lok

Lok

 

 

Mošorin

Mošorin

 

 

Titel

Titel

 

 

Šajkaš

Šajkaš

137.

Topola

Belosavci

Belosavci

 

 

Blaznava

Blaznava

 

 

Božurnja

Božurnja

 

 

Vinča

Vinča

 

 

Vojkovci

Vojkovci

 

 

Gornja Trnava

Trnava

 

 

Gornja Šatornja

Gornja Šatornja

 

 

Gorovič

Gorovič

 

 

Guriševci

Guriševci

 

 

Donja Trešnjevica

D. Trešnjevica

 

 

Donja Trnava

Donja Trnava

 

 

Donja Šatornja

Donja Šatornja

 

 

Žabare

Žabare

 

 

Zagorica

Zagorica

 

 

Jarmenovci

Jarmenovci

 

 

Jelenac

Jelenac

 

 

Junkovac

Junkovac

 

 

Kloka

Kloka

 

 

Lipovac

Lipovac

 

 

Manojlovci

Manojlovci

 

 

Maskar

Maskar

 

 

Natalinci

Natalinci

 

 

Ovsište

Ovsište

 

 

Pavlovac

Pavlovac

 

 

Plaskovac

Plaskovac

 

 

Rajkovac

Rajkovac

 

 

Svetlić

Svetlić

 

 

Topola (varošica)

Topola (varoš)

 

 

Topola (selo)

Topola (selo)

 

 

Krćevac

 

 

 

Šume

Šume

138.

Trgovište

Babina Poljana

Babina Poljana

 

 

Barbace

Barbace

 

 

Vladovce

Vladovce

 

 

Goločevac

Goločevac

 

 

Gornovac

Gornovac

 

 

Gornja Trnica

Gornja Trnica

 

 

Gornji Kozji Dol

Kozji Dol

 

 

Donji Kozji Dol

 

 

 

Gornji Stajevac

Gornji Stajevac

 

 

Dejance

Dejance

 

 

Donja Trnica

Donja Trnica

 

 

Donji Stajevac

Donji Stajevac

 

 

Dumbija

Dumbija

 

 

Đerekarce

Đerekarce

 

 

Zladovce

Zladovce

 

 

Kalovo

Kalovo

 

 

Lesnica

Lesnica

 

 

Mala Reka

Mala Reka

 

 

Margance

Margance

 

 

Mezdraja

Mezdraja

 

 

Novi Glog

Novi Glog

 

 

Novo Selo

Novo Selo

 

 

Petrovac

Petrovac

 

 

Prolesje

Prolesje

 

 

Radovnica

Radovnica

 

 

Rajčevce

Rajčevce

 

 

Surlica

Surlica

 

 

Trgovište

Trgovište

 

 

Crveni Grad

Crveni Grad

 

 

Crna Reka

Crna Reka

 

 

Crnovce

Crnovce

 

 

Šajince

Šajince

 

 

Šaprance

Šaprance

 

 

Široka Planina

Široka Planina

 

 

Šumata Trnica

Šumata Trnica

139.

Trstenik

Bogdanje

Bogdanje

 

 

Božurevac

Božurevac

 

 

Brezovica

Brezovica

 

 

Bresno Polje

Bresno Polje

 

 

Bučje

Bučje

 

 

Levičje

 

 

 

Velika Drenova

Velika Drenova

 

 

Veluće

Veluće

 

 

Golubovac

Golubovac

 

 

Gornja Omašnica

Omašnica

 

 

Donja Omašnica

 

 

 

Gornja Crnišava

Gornja Crnišava

 

 

Gornji Dubič

Gornji Dubič

 

 

Gornji Ribnik

Gornji Ribnik

 

 

Grabovac

Grabovac

 

 

Donja Crnišava

Donja Crnišava

 

 

Donji Dubič

Donji Dubič

 

 

Donji Ribnik

Donji Ribnik

 

 

Dublje

Dublje

 

 

Jasikovica

Jasikovica

 

 

Kamenjača

Kamenjača

 

 

Loboder

Loboder

 

 

Lozna

Lozna

 

 

Lopaš

Lopaš

 

 

Mala Drenova

Mala Drenova

 

 

Mala Sugubina

Mala Sugubina

 

 

Medveđa

Medveđa

 

 

Mijajlovac

Mijajlovac

 

 

Milutovac

Milutovac

 

 

Okruglica

Okruglica

 

 

Osaonica

Osaonica

 

 

Odžaci

Odžaci

 

 

Pajsak

Pajsak

 

 

Planinica

Planinica

 

 

Poljna

Poljna

 

 

Popina

Popina

 

 

Počekovina

Počekovina

 

 

Prnjavor

Prnjavor

 

 

Rajinac

Rajinac

 

 

Riđevštica

Riđevštica

 

 

Riljac

Riljac

 

 

Rujišnik

Rujišnik

 

 

Selište

Selište

 

 

Stari Trstenik

Stari Trstenik

 

 

Stopanja

Stopanja

 

 

Stragari

Stragari

 

 

Stublica

Stublica

 

 

Tobolac

Tobolac

 

 

Trstenik

Trstenik

 

 

Ugljarevo

Ugljarevo

 

 

Čairi

Čairi

140.

Tutin

Arapoviće

Arapoviće

 

 

Guiće

 

 

 

Točilovo

 

 

 

Baćica

Baćica

 

 

Boroštica

Boroštica

 

 

Braćak

Braćak

 

 

Bujkoviće

Bujkoviće

 

 

Velje Polje

Velje Polje

 

 

Veseniće

Veseniće

 

 

Vrapče

Vrapče

 

 

Oraše

 

 

 

Čmanjke

 

 

 

Glogovik

Glogovik

 

 

Gluhavica

Gluhavica

 

 

Blaca

 

 

 

Bregovi

 

 

 

Gnila

Gnila

 

 

Godovo

Godovo

 

 

Govanj

 

 

 

Gornji Crniš

Gornji Crniš

 

 

Devreč

Devreč

 

 

Delimeđe

Delimeđe

 

 

Detane

Detane

 

 

Dobri Dub

Dobri Dub

 

 

Dobrinje

Dobrinje

 

 

Dolovo

Dolovo

 

 

Draga

Draga

 

 

Vrba

 

 

 

Dubovo

Dubovo

 

 

Dulebe

Dulebe

 

 

Đerekare

Đerekare

 

 

Ervenice

Ervenice

 

 

Žirče

Žirče

 

 

Župa

Župa

 

 

Žuče

Žuče

 

 

Izrok

 

 

 

Zapadni Mojstir

Zapadni Mojstir

 

 

Batrage

 

 

 

Istočni Mojstir

Istočni Mojstir

 

 

Đulije Jezgroviće

Jezgroviće

 

 

Jablanica

 

 

 

Jeliće

Jeliće

 

 

Južni Kočarnik

Južni Kočarnik

 

 

Kovači

Kovači

 

 

Koniče

Koniče

 

 

Leskova

Leskova

 

 

Gradac

 

 

 

Lipica

Lipica

 

 

Lukavica

Lukavica

 

 

Melaje

Melaje

 

 

Brniševo

 

 

 

Mitrova

Mitrova

 

 

Morani

Morani

 

 

Naboje

Naboje

 

 

Noćaje

 

 

 

Namga

Namga

 

 

Orlje

Orlje

 

 

Ostrovica

Ostrovica

 

 

Jarebice

 

 

 

Šipče

 

 

 

Paljevo

Paljevo

 

 

Plenibabe

Plenibabe

 

 

Pokrvenik

Pokrvenik

 

 

Nadumce

 

 

 

Piskopovce

 

 

 

Pope

Pope

 

 

Potreb

Potreb

 

 

Pružanj

Pružanj

 

 

Raduhovce

Raduhovce

 

 

Crkvine

 

 

 

Raduša

Raduša

 

 

Popići

 

 

 

Reževiće

Reževiće

 

 

Ramoševo

 

 

 

Ribariće

Ribariće

 

 

Rudnica

Rudnica

 

 

Ruđa

Ruđa

 

 

Saš

Saš

 

 

Smoluća

Smoluća

 

 

Starčeviće

Starčeviće

 

 

Strumce

 

 

 

Suvi Do

Suvi Do

 

 

Tutin

Tutin

 

 

Baljen

 

 

 

Severni Kočarnik

 

 

 

Čarovina

Čarovina

 

 

Čukote

Čukote

 

 

Gurdijelje

 

 

 

Guceviće

 

 

 

Šaronje

Šaronje

 

 

Biohane

 

 

 

Špiljani

Špiljani

141.

Ćićevac

Braljina

Braljina

 

 

Grad Stalać

Grad Stalać

 

 

Lučina

Lučina

 

 

Mojsinje

Mojsinje

 

 

Mrzenica

Mrzenica

 

 

Pločnik

Pločnik

 

 

Pojate

Pojate

 

 

Stalać

Stalać

 

 

Trubarevo

Trubarevo

 

 

Ćićevac

Ćićevac

 

 

Ćićevac grad

 

 

 

Radoševac

 

142.

Ćuprija

Batinac

Batinac

 

 

Bigrenica

Bigrenica

 

 

Virine

Virine

 

 

Vlaška

Vlaška

 

 

Dvorica

Dvorica

 

 

Ivankovac

Ivankovac

 

 

Isakovo

Isakovo

 

 

Jovac

Jovac

 

 

Kovanica

Kovanica

 

 

Krušar

Krušar

 

 

Mijatovac

Mijatovac

 

 

Ostrikovac

Ostrikovac

 

 

Paljane

Paljane

 

 

Senje

Senje

 

 

Supska

Supska

 

 

Ćuprija

Ćuprija (grad)

 

 

 

Ćuprija (van grada)

143.

Ub

Banjani

Banjani

 

 

Bogdanovica

 

 

 

Brgule

Brgule

 

 

Brezovica

Brezovica

 

 

Vrelo

Vrelo

 

 

Vrhovine

Vrhovine

 

 

Vukona

Vukona

 

 

Gvozdenović

Gvozdenović

 

 

Gunjevac

Gunjevac

 

 

Dokmir

Dokmir

 

 

Zvizdar

Zvizdar

 

 

Joševa

Joševa

 

 

Kalenić

Kalenić

 

 

Kalinovac

Kalinovac

 

 

Kožur

Kožur

 

 

Kršna Glava

Kršna Glava

 

 

Liso Polje

Liso Polje

 

 

Lončanik

Lončanik

 

 

Milorci

Milorci

 

 

Murgaš

Murgaš

 

 

Novaci

Novaci

 

 

Paljuvi

Paljuvi

 

 

Pambukovica

Pambukovica

 

 

Radljevo

Radljevo

 

 

Raduša

Raduša

 

 

Ruklada

Ruklada

 

 

Slatina

Slatina

 

 

Sovljak

Sovljak

 

 

Stublenica

Stublenica

 

 

Takovo

Takovo

 

 

Tvrdojevac

Tvrdojevac

 

 

Trlić

Trlić

 

 

Trnjaci

Trnjaci

 

 

Tulari

Tulari

 

 

Ub

Ub

 

 

Crvena Jabuka

Crvena Jabuka

 

 

Čučuge

Čučuge

 

 

Šarbane

Šarbane

144.

Uroševac

Babljak

Babljak

 

 

Balić

Balić

 

 

Biba

Biba

 

 

Burnik

Burnik

 

 

Varoš Selo

Varoš Selo

 

 

Gatnje

Gatnje

 

 

Gornje Nerodimlje

Gornje Nerodimlje

 

 

Stojković

 

 

 

Grebno

Grebno

 

 

Grlica

Donja Grlica

 

 

Doganjevo

Doganjevo

 

 

Donje Nerodimlje

Donje Nerodimlje

 

 

Dramnjak

 

 

 

Zaskok

Zaskok

 

 

Zlatare

Zlatare

 

 

Jezerce

Jezerce

 

 

Jerli Prelez

Jerli Prelez

 

 

Jerli Talinovac

Jerli Talinovac

 

 

Kamena Glava

Kamena Glava

 

 

Kosin

Kosin

 

 

Košare

Košare

 

 

Laško Bare

Laško Bare

 

 

Manastirce

Manastirce

 

 

Mirosavlje

Mirosavlje

 

 

Muhadžer Prelez

Muhadžer Prelez

 

 

Muhadžer

Muhadžer

 

 

Talinovac

Talinovac

 

 

Muhovce

Muhovce

 

 

Nekodim

Nekodim

 

 

Novi Miraš

Miraš

 

 

Stari Miraš

 

 

 

Papaz

Papaz

 

 

Plešina

Plešina

 

 

Pojatište

Pojatište

 

 

Raka

Raka

 

 

Rahovica

Rahovica

 

 

Sazlija

Sazlija

 

 

Svrčina

Svrčina

 

 

Slivovo

Slivovo

 

 

Sojevo

Sojevo

 

 

Softović

Softović

 

 

Srpski Babuš

Srpski Babuš

 

 

Staro Selo

Staro Selo

 

 

Tankosić

Tankosić

 

 

Trn

Trn

 

 

Uroševac

Uroševac

 

 

Crnilo

Crnilo

145.

Crna Trava

Bajinci

Bajinci

 

 

Bankovci

Bankovci

 

 

Bistrica

 

 

 

Brod

Brod

 

 

Gornje Gare

Gornje Gare

 

 

Gradska

Gradska

 

 

Darkovce

Darkovce

 

 

Dobro Polje

Dobro Polje

 

 

Vus

 

 

 

Jabukovik

Jabukovik

 

 

Kalna

Kalna

 

 

Krivi Del

Krivi Del

 

 

Krstićevo

Krivi Del

 

 

Mlačište

Mlačište

 

 

Ostrozub

Ostrozub

 

 

Pavličina

Pavličina

 

 

Preslap

Preslap

 

 

Rajčetine

Rajčetine

 

 

Ruplje

Ruplje

 

 

Sastav Reka

Ruplje

 

 

Crna Trava

Crna Trava

 

 

Zlatance

 

 

 

Jovanovce

 

 

 

Obradovce

 

 

 

Čuka

 

146.

Čajetina

Alin Potok

Alin Potok

 

 

Branešci

Branešci

 

 

Gostilje

Gostilje

 

 

Rakovica

 

 

 

Dobroselica

Dobroselica

 

 

Drenova

Drenova

 

 

Željine

Željine

 

 

Jablanica

Jablanica

 

 

Kriva Reka

Kriva Reka

 

 

Mešnik

 

 

 

Ljubiš

Ljubiš

 

 

Mačkat

Mačkat

 

 

Rožanstvo

Rožanstvo

 

 

Semegnjevo

Semegnjevo

 

 

Sirogojno

Sirogojno

 

 

Čičkova

 

 

 

Stublo

Stublo

 

 

Tripkova

Tripkova

 

 

Trnava

Trnava

 

 

Čajetina

Čajetina

 

 

Golovo

 

 

 

Zlatibor

 

 

 

Mušvete

 

 

 

Rudine

 

 

 

Šljivovica

Šljivovica

 

 

Sainovina

 

147.

Čoka

Vrbica

Vrbica

 

 

Jazovo

Jazovo

 

 

Ostojićevo

Ostojićevo

 

 

Padej

Padej

 

 

Sanad

Sanad

 

 

Crna Bara

Crna Bara

 

 

Banatski Monoštor

 

 

 

Čoka

Čoka

148.

Šid

Adaševci

Adaševci

 

 

Batrovci

Batrovci

 

 

Bačinci

Bačinci

 

 

Berkasovo

Berkasovo

 

 

Bingula

Bingula

 

 

 

Ćipša

 

 

Vašica

Vašica

 

 

Višnjićevo

Višnjićevo

 

 

Gibarac

Gibarac

 

 

Erdevik

Erdevik

 

 

Ilinci

Ilinci

 

 

Jamena

Jamena

 

 

Kukujevci

Kukujevci

 

 

Ljuba

Ljuba

 

 

Molovin

Molovin

 

 

Morović

Morović

 

 

Privina Glava

Privina Glava

 

 

Bikić Do

 

 

 

Sot

Sot

 

 

Šid

Šid

149.

Štimlje

Belince

Belince

 

 

Vojinovce

Vojinovce

 

 

Gornje Godance

Gornje Godance

 

 

Davidovce

Davidovce

 

 

Donje Godance

Donje Godance

 

 

Duga

Duga

 

 

Đurakovce

Đurakovce

 

 

Zborce

Zborce

 

 

Karačica

Karačica

 

 

Lanište

Lanište

 

 

Malopoljce

Malopoljce

 

 

Mužičane

Mužičane

 

 

Petraštica

Petraštica

 

 

Petrović

Petrović

 

 

Petrovo

Petrovo

 

 

Rance

Rance

 

 

Račak

Račak

 

 

Rašince

Rašince

 

 

Topilo

Topilo-Devetak

 

 

Devetak

 

 

 

Crnoljevo

Crnoljevo

 

 

Štimlje

Štimlje

150.

Štrpce

Berevce

Berevce I

 

 

 

Berevce II

 

 

Brod

Brod

 

 

Viča

Viča

 

 

Vrbeštica

Vrbeštica

 

 

Brezovica

 

 

 

Gornja Bitinja

Gornja Bitinja

 

 

Gotovuša

Gotovuša

 

 

Donja Bitinja

Donja Bitinja

 

 

Drajkovce

Drajkovce

 

 

Firaja

 

 

 

Ižance

Ižance

 

 

Jažince

Jažince

 

 

Koštanjevo

Koštanjevo

 

 

Sevce

Sevce

 

 

Sušiće

Sušiće

 

 

Štrpce

Štrpce

 

IV GRADOVI

Član 17

Grad je teritorijalna jedinica utvrđena ovim zakonom, koja predstavlja ekonomski, administrativni, geografski i kulturni centar šireg područja i ima više od 100.000 stanovnika.

Izuzetno, kada postoje posebni ekonomski, geografski ili istorijski razlozi, može se utvrditi da je grad i teritorijalna jedinica koja ima manje od 100.000 stanovnika, ako ispunjava sve ostale kriterijume predviđene zakonom.

Teritorija za koju se obrazuje grad, predstavlja prirodnu geografsku celinu, ekonomski povezan prostor koji poseduje izgrađenu komunikaciju među naseljenim mestima sa sedištem grada kao gravitacionim centrom.

Član 18

Promena teritorije grada vrši se na način predviđen za promene teritorije opština.

Član 19

Teritorija grada može biti podeljena na gradske opštine.

Podela grada na gradske opštine utvrđuje se statutom grada, u skladu sa zakonom.

[ČLAN 2 IZMENA I DOPUNA ZAKONA]

Član 20

Gradovi u Republici Srbiji su:

 

Redni broj

Naseljeno mesto

Katastarska opština

 

1

2

3

1.

Valjevo

Babina Luka

Babina Luka

 

 

Balinović

Balinović

 

 

Bačevci

Bačevci

 

 

Belić

Belić

 

 

Beloševac

Beloševac

 

 

Beomužević

Beomužević

 

 

Blizonje

Blizonje

 

 

Bobova

Bobova

 

 

Bogatić

Bogatić

 

 

Brangović

Brangović

 

 

Brankovina

Brankovina

 

 

Brezovica

Brezovica

 

 

Bujačić

Bujačić

 

 

Valjevo

Valjevo

 

 

Veselinovac

Veselinovac

 

 

Vlaščić

Vlaščić

 

 

Vragočanica

Vragočanica

 

 

Vujinovača

Vujinovača

 

 

Gola Glava

Gola Glava

 

 

Gornja Bukovica

Gornja Bukovica

 

 

Gornja Grabovica

Grabovica

 

 

 

Grabovica

 

 

Gornje Leskovice

Gornje Leskovice

 

 

Degurić

Degurić

 

 

Divci

Divci

 

 

Divčibare

Divčibare

 

 

Donja Bukovica

Donja Bukovica

 

 

Donje Leskovice

Donje Leskovice

 

 

Dračić

Dračić

 

 

Dupljaj

Dupljaj

 

 

Žabari

Žabari

 

 

Zabrdica

Zabrdica

 

 

Zarube

Zarube

 

 

Zlatarić

Zlatarić

 

 

Jovanja

 

 

 

Jasenica

Jasenica

 

 

Joševa

Joševa

 

 

Kamenica

Kamenica

 

 

Klanica

Klanica

 

 

Klinci

Klinci

 

 

Kovačice

Kovačice

 

 

Kozličić

Kozličić

 

 

Jazovik

 

 

 

Kotešica

Kotešica

 

 

Kunice

Kunice

 

 

Lelić

Lelić

 

 

Loznica

Loznica

 

 

Lukavac

Lukavac

 

 

Majinović

Majinović

 

 

Miličinica

Miličinica

 

 

Mrčić

Mrčić

 

 

Oglađenovac

Oglađenovac

 

 

Osladić

Osladić

 

 

Paklje

Paklje

 

 

Paune

Paune

 

 

Petnica

Petnica

 

 

Popučke

Popučke

 

 

Gorić

 

 

 

Prijezdić

Prijezdić

 

 

Pričević

Pričević

 

 

Rabas

Rabas

 

 

Ravnje

Ravnje

 

 

Rađevo Selo

Rađevo Selo

 

 

Rebelj

Rebelj

 

 

Mijači

 

 

 

Rovni

Rovni

 

 

Sandalj

Sandalj

 

 

Sedlari

Sedlari

 

 

Sitarice

Sitarice

 

 

Sovač

Sovač

 

 

Stanina Reka

Stanina Reka

 

 

Stapar

Stapar

 

 

Strmna Gora

Strmna Gora

 

 

Stubo

Stubo

 

 

Suvodanje

Suvodanje

 

 

Sušica

Sušica

 

 

Taor

Taor

 

 

Tubravić

Tubravić

 

 

Tupanci

Tupanci

2.

Vranje

Aleksandrovac

Aleksandrovac

 

 

Babina Poljana

Babina Poljana

 

 

Barbarušnice

Barbarušnice

 

 

Barelić

Barelić

 

 

Beli Breg

Beli Breg

 

 

Bojin Del

Bojin Del

 

 

Bresnica

Bresnica

 

 

Bujkovac

Bujkovac

 

 

Buljesovce

Buljesovce

 

 

Buštranje

Buštranje

 

 

Viževne

Viževne

 

 

Vlase

Vlase

 

 

Vragoljupce

 

 

 

Vranje

Vranje I

 

 

 

Vranje II

 

 

 

Vukuševce

 

 

Vranjska Banja

Vranjska Banja

 

 

Vrtogoš

Vrtogoš

 

 

Golemo Selo

Golemo Selo

 

 

Gornja Otuka

Gornja Otuka

 

 

Gornje Kapsko

Gornje Kapsko

 

 

Gornje Puneševce

Gornje Puneševce

 

 

Gornje Trebešinje

Gornje Trebešinje

 

 

Gornji Neradovac

Gornji Neradovac

 

 

Gradnja

Gradnja

 

 

Gumerište

Gumerište

 

 

Davidovac

Davidovac

 

 

Dobrejance

Dobrejance

 

 

Donja Otulja

Donja Otulja

 

 

Donje Žapsko

Donje Žapsko

 

 

Donje Punoševce

Donje Punoševce

 

 

Donje Trebešinje

Donje Trebešinje

 

 

Donji Neradovac

Donji Neradovac

 

 

Drenovac

Drenovac

 

 

Dubnica

Dubnica

 

 

Duga Luka

Duga Luka

 

 

Dulan

Dulan

 

 

Dupljevo

Dupljevo

 

 

Zlatokop

Zlatokop

 

 

Izumno

Izumno

 

 

Katun

Katun

 

 

Klašnjice

Klašnjice

 

 

Klisurica

Klisurica

 

 

Kopanjane

Kopanjane

 

 

Korbevac

Korbevac

 

 

Korbul

Korbul

 

 

Koćura

Koćura

 

 

Kriva Feja

Kriva Feja

 

 

Kruševa Glava

Kruševa Glava

 

 

Kumarevo

Kumarevo

 

 

Kupinice

Kupinice

 

 

Lalince

Lalince

 

 

Leva Reka

Leva Reka

 

 

Lepčince

Lepčince

 

 

Lipovac

Lipovac

 

 

Lukovo

Lukovo

 

 

Margance

Srpsko Margance

 

 

Mečkovac

Mečkovac

 

 

Mijakovce

Mijakovce

 

 

Mijovce

Mijovce

 

 

Milanovo

Milanovo

 

 

Milivojce

Milivojce

 

 

Moštanica

Moštanica

 

 

Nastavce

Nastavce

 

 

Nesvrta

Nesvrta

 

 

Nova Brezovica

Nova Brezovica

 

 

Oblička Sena

Oblička Sena

 

 

Ostra Glava

Ostra Glava

 

 

Pavlovac

Pavlovac

 

 

Panevlje

Panevlje

 

 

Pljačkavica

Vranje II

 

 

Prvonek

Prvonek

 

 

Prevalac

Prevalac

 

 

Preobraženje

Preobraženje

 

 

Ranutovac

Ranutovac

 

 

Rataje

Rataje I

 

 

 

Rataje II

 

 

Ribnice

Ribnice

 

 

Ristovac

Ristovac

 

 

Roždace

Roždace

 

 

Rusce

Rusce

 

 

Sebevranje

Sebevranje

 

 

Sikirje

Sikirje

 

 

Slivnica

Slivnica

 

 

Smiljević

Smiljević

 

 

Soderce

Soderce

 

 

Srednji Del

Srednji Del

 

 

Stance

Stance

 

 

Stara Brezovica

Stara Brezovica

 

 

Stari Glog

Stari Glog

 

 

Strešak

Strešak

 

 

Stropsko

Stropsko

 

 

Struganica

Struganica

 

 

Studena

Studena

 

 

Suvi Dol

Suvi Dol

 

 

Surdul

Surdul

 

 

Tesovište

Tesovište

 

 

Tibužde

Tibužde

 

 

Toplac

Toplac

 

 

Trstena

Trstena

 

 

Tumba

Tumba

 

 

Ćukovac

Ćukovac

 

 

Ćurkovica

Ćurkovica

 

 

Urmanica

Urmanica

 

 

Uševce

Uševce

 

 

Crni Vrh

Crni Vrh

 

 

Crni Lug

Crni Lug

 

 

Čestelik

Čestelik

2a

Vršac

Vatin

Vatin

   

Veliko Središte

Veliko Središte

   

Vlajkovac

Vlajkovac

   

Vojvodinci

Vojvodinci

   

Vršac

Vršac

   

Vršački Ritovi

   

Gudurica

Gudurica

   

Zagajica

Zagajica

   

Izbište

Izbište

   

Jablanka

Jablanka

   

Kuštilj

Kuštilj

   

Mali Žam

Mali Žam

   

Malo Središte

Malo Središte

   

Markovac

Markovac

   

Mesić

Mesić

   

Orešac

Orešac

   

Pavliš

Pavliš

   

Parta

Parta

   

Potporanj

Potporanj

   

Ritiševo

Ritiševo

   

Sočica

Sočica I

   

Sočica II

   

Straža

Straža

   

Uljma

Uljma

   

Šušara

Šušara

3.

Zaječar

Borovac

Borovac

 

 

Brusnik

Brusnik

 

 

Velika

Velika

 

 

Jasikova

Jasikova

 

 

Veliki Izvor

Veliki Izvor

 

 

Veliki

Veliki

 

 

Jasenovac

Jasenovac

 

 

Vražogrnac

Vražogrnac

 

 

Vratarnica

Vratarnica

 

 

Vrbica

Vrbica

 

 

Gamzigrad

Gamzigrad

 

 

Glogovica

Glogovica

 

 

Gornja Bela

Gornja Bela

 

 

Reka

Reka

 

 

Gradskovo

Gradskovo

 

 

Grlište

Grlište

 

 

Grljan

Grljan

 

 

Dubočane

Dubočane

 

 

Zagrađe

Zagrađe

 

 

Zaječar

Zaječar I

 

 

 

Zaječar II

 

 

Zvezdan

Zvezdan

 

 

Jelašnica

Jelašnica

 

 

Klenovac

Klenovac

 

 

Koprivnica

Koprivnica

 

 

Čokonjar

 

 

 

Lasovo

Lasovo

 

 

Lenovac

Lenovac

 

 

Leskovac

Leskovac

 

 

Lubnica

Lubnica

 

 

Mala Jasikova

Mala Jasikova

 

 

Mali Izvor

Mali Izvor

 

 

Mali Jasenovac

Mali Jasenovac

 

 

Marinovac

Marinovac

 

 

Metriš

Metriš

 

 

Nikoličevo

Nikoličevo

 

 

Planinica

Planinica

 

 

Prlita

Prlita

 

 

Rgotina

Rgotina

 

 

Salaš

Salaš - varoš

 

 

 

Salaš - selo

 

 

Selačka

Selačka

 

 

Tabanovac

Tabanovac

 

 

Trnavac

Trnavac

 

 

Halovo

Halovo

 

 

Šipikovo

Šipikovo

 

 

Šljivar

Šljivar

4.

Zrenjanin

Aradac

Srpski Aradac

 

 

 

Slovački Aradac

 

 

Banatski

Banatski

 

 

Despotovac

Despotovac

 

 

Belo Blato

Belo Blato

 

 

Botoš

Botoš

 

 

Elemir

Elemir

 

 

 

Srpski Elemir

 

 

Ečka

Ečka

 

 

Zrenjanin

Zrenjanin I

 

 

 

Zrenjanin II

 

 

 

Zrenjanin III

 

 

Jankov Most

Jankov Most

 

 

Klek

Klek

 

 

Knićanin

Knićanin

 

 

Lazarevo

Lazarevo

 

 

Lukino Selo

Lukino Selo

 

 

Lukićevo

Lukićevo

 

 

Melenci

Melenci

 

 

Mihajlovo

Mihajlovo

 

 

Orlovat

Orlovat

 

 

Perlez

Perlez

 

 

Stajićevo

Stajićevo

 

 

Taraš

Taraš

 

 

 

Taraš I

 

 

Tomaševac

Tomaševac

 

 

Farkaždin

Farkaždin

 

 

Čenta

Čenta

5.

Jagodina

Bagrdan

Bagrdan (varošica)

 

 

 

Bagrdan (selo)

 

 

Belica

Belica

 

 

Bresje

Bresje

 

 

Bukovče

Bukovče

 

 

Bunar

Bunar

 

 

Vinorača

Vinorača

 

 

Voljavče

Voljavče

 

 

Vranovac

Vranovac

 

 

Vrba

Vrba

 

 

Glavinci

Glavinci

 

 

Glogovac

Glogovac

 

 

Gornje Štiplje

Gornje Štiplje

 

 

Gornji Račnik

Gornji Račnik

 

 

Deonica

Deonica

 

 

Dobra Voda

Dobra Voda

 

 

Donje Štiplje

Donje Štiplje

 

 

Donji Račnik

Donji Račnik

 

 

Dragocvet

Dragocvet

 

 

Dragoševac

Dragoševac

 

 

Dražmirovac

Dražmirovac

 

 

Duboka

Duboka

 

 

Ivkovački

Ivkovački

 

 

Prnjavor

Prnjavor

 

 

Jagodina

Jagodina

 

 

Jošanički

Jošanički

 

 

Prnjavor

Prnjavor

 

 

Kalenovac

Kalenovac

 

 

Kovačevac

Kovačevac

 

 

Kolare

Kolare

 

 

Končarevo

Končarevo

 

 

Kočino Selo

Kočino Selo

 

 

Lovci

Lovci

 

 

Lozovik

Lozovik

 

 

Lukar

Lukar

 

 

Majur

Majur

 

 

Mali Popović

Mali Popović

 

 

Medojevac

Medojevac

 

 

Međureč

Međureč

 

 

Miloševo

Miloševo

 

 

Mišević

Mišević

 

 

Novo Lanište

Lanište

 

 

Staro Lanište

 

 

 

Rajkinac

Rajkinac

 

 

Rakitovo

Rakitovo

 

 

Ribare

Ribare

 

 

Ribnik

Ribnik

 

 

Siokovac

Siokovac

 

 

Slatina

Slatina

 

 

Staro Selo

Staro Selo

 

 

Strižilo

Strižilo

 

 

Topola

Topola

 

 

Trnava

Trnava

 

 

Crnče

Crnče

 

 

Šantarovac

Šantarovac

 

 

Šuljkovac

Šuljkovac

5a

Kikinda

Banatska Topola

Banatska Topola

   

Banatsko

Banatsko

   

Veliko Selo

Veliko Selo

   

Bašaid

Bašaid

   

Iđoš

Iđoš

   

Kikinda

Kikinda

   

Mokrin

Mokrin

   

Nakovo

Nakovo

   

Novi Kozarci

Novi Kozarci

   

Rusko Selo

Rusko Selo

 

 

Sajan

Sajan

6.

Kragujevac

Kragujevac

Kragujevac

 

 

 

Beloševac

 

 

 

Ilićevo

 

 

 

Korićani

 

 

 

Male Pčelice

 

 

 

Petrovac

 

 

 

Stanovo

 

 

 

Teferić

 

 

Adžine Livade

Adžine Livade

 

 

Baljkovac

Baljkovac

 

 

Botunje

Botunje

 

 

Bukorovac

Bukorovac

 

 

Velika Sugubina

Velika Sugubina

 

 

Velike Pčelice

Velike Pčelice

 

 

Veliki Šenj

Veliki Šenj

 

 

Vinjište

Vinjište

 

 

Vlakča

Vlakča

 

 

Goločelo

Goločelo

 

 

Gornja Sabanta

Gornja Sabanta

 

 

Gornje Grbice

Gornje Grbice I

 

 

 

Gornje Grbice II

 

 

Gornje Jarušice

Gornje Jarušice

 

 

Gornje Komarice

Gornje Komarice

 

 

Grošnica

Grošnica I

 

 

 

Grošnica II

 

 

Desimirovac

Desimirovac

 

 

Divostin

Divostin

 

 

Dobrača

Dobrača

 

 

Donja Sabanta

Donja Sabanta

 

 

Donje Grbice

Donje Grbice

 

 

Donje Komarice

Donje Komarice

 

 

Dragobraća

Dragobraća

 

 

Drača

Drača

 

 

Drenovac

Drenovac

 

 

Dulene

Dulene

 

 

Đuriselo

Đuriselo

 

 

Erdeč

Erdeč

 

 

Jabučje

Jabučje

 

 

Jovanovac

Jovanovac

 

 

Kamenica

Kamenica

 

 

Korman

Korman

 

 

Kotraža

Kotraža

 

 

Kutlovo

Kutlovo

 

 

Lužnice

Lužnice

 

 

Ljubičevac

Ljubičevac

 

 

Mala Vrbica

Mala Vrbica

 

 

Mali Šenj

Mali Šenj

 

 

Maršić

Maršić

 

 

Masloševo

Masloševo

 

 

Mironić

Mironić

 

 

Novi Milanovac

Novi Milanovac

 

 

Opornica

Opornica

 

 

Pajazitovo

Pajazitovo

 

 

Poskurice

Poskurice

 

 

Prekopeča

Prekopeča

 

 

Ramaća

Ramaća

 

 

Resnik

Resnik

 

 

Rogojevac

Rogojevac

 

 

Stragari

Stragari

 

 

Trešnjevak

Trešnjevak

 

 

Trmbas

Trmbas

 

 

 

Ždraljica

 

 

Ugljarevac

Ugljarevac

 

 

Cvetojevac

Cvetojevac

 

 

Cerovac

Cerovac

 

 

Čumić

Čumić

 

 

Šljivovac

Šljivovac

7.

Kraljevo

Adrani

Adrani

 

 

Bapsko Polje

Bapsko Polje

 

 

Bare

Bare

 

 

Bojanići

Bojanići

 

 

Bzovik

Bzovik

 

 

Bogutovac

Bogutovac

 

 

Brezna

Brezna

 

 

Brezova

Brezova

 

 

Bresnik

Bresnik

 

 

Bukovica

Bukovica

 

 

Vitanovac

Vitanovac

 

 

Šumarice

 

 

 

Vitkovac

Vitkovac

 

 

Vrba

Vrba

 

 

Vrdila

Vrdila

 

 

Vrh

Vrh

 

 

Gledić

Gledić

 

 

Godačica

Godačica

 

 

Gokčanica

Gotovac Gokčanica

 

 

Borovo Međurečje

 

 

 

Grdica

Grdica

 

 

Dedevci

Dedevci

 

 

Dolac

Dolac

 

 

Dragosinjci

Dragosinjci

 

 

Dražiniće

Dražiniće

 

 

Drakčići

Drakčići

 

 

Drlupa

Drlupa

 

 

Đakovo

Đakovo

 

 

Žiča

Kruševica

 

 

Zaklopača

Zaklopača

 

 

Zakuta

Zakuta

 

 

Zamčanje

Zamčanje

 

 

Zasad

Zasad

 

 

Jarčujak

Jarčujak

 

 

Kamenica

Kamenica

 

 

Kovanluk

Kovanluk

 

 

Kovači

Kovači

 

 

Konarevo

Konarevo

 

 

Kraljevo

Kraljevo

 

 

Lađevci

Lađevci

 

 

Lazac

Lazac

 

 

Leševo

Leševo

 

 

Lopatnica

Lopatnica

 

 

Maglič

Maglič

 

 

Mataruga

Mataruge

 

 

Mataruška Banja

 

 

 

Meljanica

Meljanica

 

 

Metikoš

Metikoš

 

 

Milavčići

Milavčići

 

 

Milakovac

Milakovac

 

 

Miliće

Miliće

 

 

Miločaj

Miločaj

 

 

Mlanča

Mlanča

 

 

Mrsać

Mrsać

 

 

Musina Reka

Musina Reka

 

 

Obrva

Obrva

 

 

Oplanići

Oplanići

 

 

Orlja Glava

Orlja Glava

 

 

Pekčanica

Pekčanica

 

 

Stanča

Stanča

 

 

Petropolje

Petropolje

 

 

Pečenog

Pečenog

 

 

Plana

Plana

 

 

Polumir

Polumir

 

 

Popovići

Popovići

 

 

Predole

Predole

 

 

Progorelica

Progorelica

 

 

Ravanica

Ravanica

 

 

Ratina

Ratina

 

 

Reka

Reka

 

 

Ribnica

Ribnica

 

 

Roćevići

Roćevići

 

 

Rudno

Rudno

 

 

Rudnjak

Rudnjak

 

 

Savovo

Savovo

 

 

Samaila

Samaila

 

 

Sibnica

Sibnica

 

 

Sirča

Sirča

 

 

Stubal

Stubal

 

 

Tavnik

Tavnik

 

 

Tadenje

Tadenje

 

 

Tepeče

 

 

 

Tolišnica

Tolišnica

 

 

Trgovište

Trgovište

 

 

Ušće

Ušće

 

 

Lozno

 

 

 

Kamenjani

 

 

 

Cvetke

Cvetke

 

 

Cerje

Cerje

 

 

Čibukovac

Čibukovac

 

 

Čukojevac

Čukojevac

8.

Kruševac

Bela Voda

Bela Voda

 

 

Belasica

Belasica

 

 

Bivolje

Bivolje

 

 

Bovan

Bovan

 

 

Boljevac

Boljevac

 

 

Brajkovac

Brajkovac

 

 

Bukovica

Bukovica

 

 

Buci

Buci

 

 

Velika Kruševica

Velika Kruševica

 

 

Velika Lomnica

Lomnica

 

 

Veliki Kupci

Kupci

 

 

Mali Kupci

 

 

 

Veliki Šiljegovac

Veliki Šiljegovac

 

 

Bojince [Bojnice]

 

 

 

Veliko Golovode

Veliko Golovode

 

 

Veliko Krušince

Krušince

 

 

Malo Krušince

 

 

 

Vitanovac

Vitanovac

 

 

Vratare

Vratare

 

 

Vučak

Vučak

 

 

Gavez

Gavez

 

 

Gaglovo

Gaglovo

 

 

Gari

Gari

 

 

Globare

Globare

 

 

Globoder

Globoder

 

 

Gornji Stepoš

Gornji Stepoš

 

 

Grevci

Grevci

 

 

Grkljane

Grkljane

 

 

Dvorane

Dvorane

 

 

Dedina

Dedina

 

 

Doljane

Doljane

 

 

Donji Stepoš

Donji Stepoš

 

 

Đunis

Đunis

 

 

Zdravinje

Zdravinje

 

 

Zebica

Zebica

 

 

Zubovac

Zubovac

 

 

Jablanica

Jablanica

 

 

Jasika

Jasika

 

 

Jošje

Jošje

 

 

Kamenare

Kamenare

 

 

Kaonik

Kaonik

 

 

Kapidžija

Kapidžija

 

 

Kobilje

Kobilje

 

 

Komorane

Komorane

 

 

Konjuh

Konjuh

 

 

Krvavica

Krvavica

 

 

Kruševac

Kruševac

 

 

Kukljin

Kukljin

 

 

Lazarevac

Lazarevac

 

 

Lazarica

Lazarica

 

 

Lipovac [Lipovan]

Lipovac [Lipovan]

 

 

Lovci

Lovci

 

 

Lukavac

Lukavac

 

 

Ljubava

Ljubava

 

 

Majdevo

Majdevo

 

 

Suvaja

 

 

 

Makrešane

Makrešane

 

 

Mala Vrbnica

Mala Vrbnica

 

 

Mala Reka

Mala Reka

 

 

Mali Šiljegovac

Mali Šiljegovac

 

 

Malo Golovode

Malo Golovode

 

 

Mačkovac

Mačkovac

 

 

Meševo

Meševo

 

 

Modrica

Modrica

 

 

Mudrakovac

Mudrakovac

 

 

Naupare

Naupare

 

 

Padež

Padež

 

 

Pakašnica

Pakašnica

 

 

Parunovac

Parunovac

 

 

Pasjak

Pasjak

 

 

Pepeljevac

Pepeljevac

 

 

Begovo Brdo

 

 

 

Koševi

 

 

 

Petina

Petina

 

 

Pozlata

Pozlata

 

 

Poljaci

Poljaci

 

 

Ribare

Ribare

 

 

Ribarska Banja

 

 

 

Rlica

Rlica

 

 

Rosica

Rosica

 

 

Sebečevac

Sebečevac

 

 

Sezemče

Sezemče

 

 

Slatina

Slatina

 

 

Srndalje

Srndalje

 

 

Srnje

Srnje

 

 

Stanci

Stanci

 

 

Sušica

Sušica

 

 

Tekija

Tekija

 

 

Dobromir

Dobromir

 

 

Trebotin

Trebotin

 

 

Žabare

Žabare

 

 

Trmčare

Trmčare

 

 

Ćelije

Ćelije

 

 

Cerova

Cerova

 

 

Crkvina

Crkvina

 

 

Čitluk

Čitluk

 

 

Šavrane

Šavrane

 

 

Šanac

Šanac

 

 

Šašilovac

Šašilovac

 

 

Šogolj

Šogolj

 

 

Štitare

Štitare

9.

Leskovac

Babičko

Babičko

 

 

Badince

Badince

 

 

Barje

Barje

 

 

Belanovce

Belanovce

 

 

Beli Potok

Beli Potok

 

 

Bistrica

Bistrica

 

 

Bobište

Bobište

 

 

Bogojevce

Bogojevce

 

 

Bojišina

Bojišina

 

 

Boćevica

Boćevica

 

 

Bratmilovce

Bratmilovce

 

 

Brejanovce

Brejanovce

 

 

Brestovac

Brestovac

 

 

Brza

Brza

 

 

Bričevlje

Bričevlje

 

 

Bukova Glava

Bukova Glava

 

 

Bunuški Čifluk

Bunuša

 

 

Gornja Bunuša

 

 

 

Donja Bunuša

 

 

 

Velika Biljanica

Velika Biljanica

 

 

Velika Grabovnica

Velika Grabovnica

 

 

Velika Kopašnica

Velika Kopašnica

 

 

Velika Sejanica

Sejanica

 

 

Veliko Trnjane

Veliko Trnjane

 

 

Vilje Kolo

Vilje Kolo

 

 

Vina

Vina

 

 

Vinarce

Vinarce

 

 

Vlase

Vlase

 

 

Vučje

Vučje

 

 

Gagince

Gagince

 

 

Gorina

Gorina

 

 

Gornja Jajina

Gornja Jajina

 

 

Gornja Kupinovica

Gornja Kupinovica

 

 

Gornja Lokošnica

Gornja Lokošnica

 

 

Gornja Slatina

Gornja Slatina

 

 

Gornje Krajince

Gornje Krajince

 

 

Gornje Sinkovce

Gornje Sinkovce

 

 

Gornje Stopanje

Gornje Stopanje

 

 

Gornje Trnjane

Gornje Trnjane

 

 

Gornji Bunibrod

Gornji Bunibrod

 

 

Gradašnica

Gradašnica

 

 

Grajevce

Grajevce

 

 

Graovo

Graovo

 

 

Grdanica

Grdanica

 

 

Grdelica (varoš)

Grdelica (varoš)

 

 

Grdelica (selo)

Grdelica (selo)

 

 

Guberevac

Guberevac

 

 

Dedina Bara

Dedina Bara

 

 

Dobrotin

Dobrotin

 

 

Donja Jajina

Donja Jajina

 

 

Donja Kupinovica

Donja Kupinovica

 

 

Donja Lokošnica

Donja Lokošnica

 

 

Donja Slatina

Donja Slatina

 

 

Donje Brijanje

Donje Brijanje

 

 

Donje Krajince

Donje Krajince

 

 

Donje Sinkovce

Donje Sinkovce

 

 

Donje Stopanje

Donje Stopanje

 

 

Donje Trnjane

Donje Trnjane

 

 

Donji Bunibrod

Donji Bunibrod

 

 

Draškovac

Draškovac

 

 

Drvodelja

Drvodelja

 

 

Drćevac

Drćevac

 

 

Dušanovo

Dušanovo

 

 

Žabljane

Žabljane

 

 

Živkovo

Živkovo

 

 

Žižavica

Žižavica

 

 

Zagužane

Zagužane

 

 

Zalužnje

Zalužnje

 

 

Zlokućane

Zlokućane

 

 

Zloćudovo

Zloćudovo

 

 

Zoljevo

Zoljevo

 

 

Igrište

Igrište

 

 

Jarsenovo

Jarsenovo

 

 

Jašunja

Jašunja

 

 

Jelašnica

Jelašnica

 

 

Kaluđerce

Kaluđerce

 

 

Karađorđevac

Karađorđevac

 

 

Kaštavar

Kaštavar

 

 

Kovačeva Bara

Kovačeva Bara

 

 

Kozare

Kozare

 

 

Koraćevac

Koraćevac

 

 

Krpejce

Krpejce

 

 

Kukulovce

Kukulovce

 

 

Kumarevo

Kumarevo

 

 

Kutleš

Kutleš

 

 

Leskovac

Leskovac

 

 

Lipovica

Lipovica

 

 

Ličin Dol

Ličin Dol

 

 

Mala Biljanica

Mala Biljanica

 

 

Mala Grabovnica

Mala Grabovnica

 

 

Mala Kopašnica

Mala Kopašnica

 

 

Manojlovce

Manojlovce

 

 

Međa

Međa

 

 

Melovo

Melovo

 

 

Milanovo

Milanovo

 

 

Miroševce

Miroševce

 

 

Mrkovica

Mrkovica

 

 

Mrštane

Mrštane

 

 

Navalin

Navalin

 

 

Nakrivanj

Nakrivanj

 

 

Nesvrta

Nesvrta

 

 

Novo Selo

Novo Selo

 

 

Nomanica

Nomanica

 

 

Oraovica

Oraovica

 

 

(kod Grdelice)

(kod Grdelice)

 

 

Orašac

Orašac

 

 

Oruglica

Oruglica

 

 

Padež

Padež

 

 

Palikuća

Palikuća

 

 

Palojce

Palojce

 

 

Petrovac

Petrovac

 

 

Pečenjevce

Pečenjevce

 

 

Piskupovo

Piskupovo

 

 

Podrimce

Podrimce

 

 

Predejane (varoš)

Predejane (varoš)

 

 

Predejane (selo)

Predejane (selo)

 

 

Presečina

Presečina

 

 

Priboj

Priboj

 

 

Ravni Del

Ravni Del

 

 

Radonjica

Radonjica

 

 

Razgojna

Razgojna

 

 

Rajno Polje

Rajno Polje

 

 

Rudare

Rudare

 

 

Svirce

Svirce

 

 

Slavujevce

Slavujevce

 

 

Slatina

Slatina

 

 

Smrdan

Smrdan

 

 

Strojkovce

Strojkovce

 

 

Stupnica

Stupnica

 

 

Suševlje

Suševlje

 

 

Todorovce

Todorovce

 

 

Tulovo

Tulovo

 

 

Tupalovce

Tupalovce

 

 

Turekovac

Turekovac

 

 

Crveni Breg

Crveni Breg

 

 

Crkovnica

Crkovnica

 

 

Golema Njiva

 

 

 

Oraovica (kod Crkovnice)

 

 

 

Crcavac

Crcavac

 

 

Čekmin

Čekmin

 

 

Čifluk

Čifluk

 

 

Razgojnski

Razgojnski

 

 

Čukljenik

Čukljenik

 

 

Šainovac

Šainovac

 

 

Šarlince

Šarlince

 

 

Šišince

Šišince

10.

Loznica

Banja Koviljača

Banja Koviljača

 

 

Bradić

Bradić

 

 

Brnjac

Brnjac

 

 

Veliko Selo

Veliko Selo

 

 

Voćnjak

Voćnjak

 

 

Gornja Badanja

Gornja Badanja

 

 

Gornja Borina

Gornja Borina

 

 

Gornja Koviljača

Gornja Koviljača

 

 

Gornja Sipulja

Gornja Sipulja

 

 

Gornje Nedeljice

Gornje Nedeljice

 

 

Gornji Dobrić

Gornji Dobrić

 

 

Grnčara

Grnčara

 

 

Donja Badanja

Donja Badanja

 

 

Donja Sipulja

Donja Sipulja

 

 

Donji Dobrić

 

 

 

Donje Nedeljice

Donje Nedeljice

 

 

Draginac

Draginac

 

 

Zajača

Zajača

 

 

Jadranska

Jadranska

 

 

Lešnica

Lešnica

 

 

Jarebice

Jarebice

 

 

 

Lešnica grad (deo)

 

 

Jelav

Jelav

 

 

Joševa

Joševa

 

 

Jugovići

Jugovići

 

 

Kamenica

Kamenica

 

 

Klupci

Klupci

 

 

Kozjak

Kozjak

 

 

Korenita

Korenita

 

 

Lešnica

Lešnica

 

 

 

Lešnica (grad deo)

 

 

Lipnica

Lipnica

 

 

Lipnički Šor

Šor

 

 

Loznica

Loznica - grad

 

 

Baščeluci

Loznica - selo

 

 

Krajišnici

 

 

 

Lozničko Polje

 

 

 

Ploča

 

 

 

Milina

Milina

 

 

Novo Selo

Novo Selo

 

 

Paskovac

Paskovac

 

 

Pomijača

Pomijača

 

 

Ribarice

Ribarice

 

 

Runjani

Runjani

 

 

Simino Brdo

Simino Brdo

 

 

Slatina

Slatina

 

 

Brezjak

 

 

 

Straža

Straža

 

 

Stupnica

Stupnica

 

 

Tekeriš

Tekeriš

 

 

Trbosilje

Trbosilje

 

 

Trbušnica

Trbušnica

 

 

Tršić

Tršić

 

 

Filipovići

Filipovići

 

 

Cikote

Cikote

 

 

Čokešina

Čokešina

 

 

Šurice

Šurice

11.

Niš

Niš

Niš "Bubanj"

 

 

 

Niš "Ćele kula"

 

 

 

Niš "Crveni krst"

 

 

 

Niš "Pantelej"

 

 

Bancarevo

Bancarevo

 

 

Berbatovo

Berbatovo

 

 

Berčinac

Berčinac

 

 

Brenica

Brenica

 

 

Brzi Brod

Brzi Brod

 

 

Bubanj

Bubanj

 

 

Vele Polje

Vele Polje

 

 

Vrelo

Vrelo

 

 

Vrtište

Vrtište

 

 

Vukmanovo

Vukmanovo

 

 

Gabrovac

Gabrovac

 

 

Gornja Vrežina

Gornja Vrežina

 

 

Gornja Studena

Gornja Studena

 

 

Gornja Toponica

Gornja Toponica

 

 

Gornja Trnava

Gornja Trnava

 

 

Gornje Međurovo

Gornje Međurovo

 

 

Gornji Matejevac

Gornji Matejevac

 

 

Deveti Maj

Novo Selo

 

 

Donja Vrežina

Donja Vrežina

 

 

Donje Vlase

Donje Vlase

 

 

Donji Komren

Donji Komren

 

 

Donji Matejevac

D. Matejevac I

 

 

 

D. Matejevac II

 

 

Donje Međurovo

Donje Međurovo

 

 

Donja Studena

Donja Studena

 

 

Donja Toponica

Donja Toponica

 

 

Donja Trnava

Donja Trnava

 

 

Jasenovik

Jasenovik

 

 

Jelašnica

Jelašnica

 

 

Kamenica

Kamenica

 

 

Knez Selo

Knez Selo

 

 

Kravlje

Kravlje

 

 

Krušce

Krušce

 

 

Kunovica

Kunovica

 

 

Lalinac

Lalinac

 

 

Lazarevo Selo

Lazarevo Selo

 

 

Leskovik

Leskovik

 

 

Malča

Malča

 

 

Mezgraja

Mezgraja

 

 

Medoševac

Medoševac

 

 

Miljkovac

Miljkovac

 

 

Mramor

Mramor

 

 

Mramorski Potok

 

 

 

Niška Banja

Niška Banja

 

 

Nikola Tesla

 

 

 

Oreovac

Oreovac

 

 

Ostrovica

Ostrovica

 

 

Paligrace

Paligrace

 

 

Paljina

Paljina

 

 

Pasi Poljana

Pasi Poljana

 

 

Popovac

Popovac

 

 

Prosek

Prosek

 

 

Manastir

Manastir

 

 

Prva Kutina

Prva Kutina

 

 

Ravni Do

Ravni Do

 

 

Rautovo

Rautovo

 

 

Radikina Bara

Radikina Bara

 

 

Koritnjak

Radikina Bara

 

 

Rujnik

Rujnik

 

 

Sečanica

Sečanica

 

 

Sićevo

Sićevo

 

 

Suvi Do

Suvi Do

 

 

Supovac

Supovac

 

 

Trupale

Trupale

 

 

Hum

Hum

 

 

Cerje

Cerje

 

 

Čamurlija

Čamurlija

 

 

Čokot

Čokot

 

 

Čukljenik

Čukljenik

12.

Novi Pazar

Aluloviće

Aluloviće

 

 

Bajevica

Bajevica

 

 

Banja

Banja

 

 

Bare

Bare

 

 

Batnjik

Batnjik

 

 

Bekova

Bekova

 

 

Bele Vode

Bele Vode

 

 

Boturovina

Boturovina

 

 

Brđani

Brđani

 

 

Brestovo

Brestovo

 

 

Varevo

Varevo

 

 

Vever

Vever

 

 

Vidovo

Vidovo

 

 

Vitkoviće

Vitkoviće

 

 

Vojkoviće

Vojkoviće

 

 

Vojniće

Vojniće

 

 

Vranovina

Vranovina

 

 

Vučiniće

Vučiniće

 

 

Vučja Lokva

Vučja Lokva

 

 

Golice

Golice

 

 

Gornja Tušimlja

Gornja Tušimlja

 

 

Goševo

Goševo

 

 

Građanoviće

Građanoviće

 

 

Gračane

Gračane

 

 

Grubetiće

Grubetiće

 

 

Deževa

Deževa

 

 

Dojinoviće

Dojinoviće

 

 

Dolac

Dolac

 

 

Doljani

Doljani

 

 

Dragočevo

Dragočevo

 

 

Dramiće

Dramiće

 

 

Žunjeviće

Žunjeviće

 

 

Zabrđe

Zabrđe

 

 

Zlatare

Zlatare

 

 

Ivanča

Ivanča

 

 

Izbice

Izbice

 

 

Jablanica

Jablanica

 

 

Javor

Javor

 

 

Janča

Janča

 

 

Jova

Jova

 

 

Kašalj

Kašalj

 

 

Kovačevo

Kovačevo

 

 

Kožlje

Kožlje

 

 

Koprivnica

Koprivnica

 

 

Kosuriće

Kosuriće

 

 

Kruševo

Kruševo

 

 

Kuzmičevo

Kuzmičevo

 

 

Leča

Leča

 

 

Lopužnje

Lopužnje

 

 

Lukare

Lukare

 

 

Lukarsko

Lukarsko

 

 

Goševo

Goševo

 

 

Lukocrevo

Lukocrevo

 

 

Miščiće

Miščiće

 

 

Mur

Mur

 

 

Muhovo

Muhovo

 

 

Negotinac

Negotinac

 

 

Novi Pazar

Novi Pazar

 

 

Odojeviće

Odojeviće

 

 

Okose

Okose

 

 

Osaonica

Osaonica

 

 

Osoje

Osoje

 

 

Oholje

Oholje

 

 

Pavlje

Pavlje

 

 

Paralovo

Paralovo

 

 

Pasji Potok

Pasji Potok

 

 

Pilareta

Pilareta

 

 

Pobrđe

Pobrđe

 

 

Požega

Požega

 

 

Požežina

Požežina

 

 

Polokce

Polokce

 

 

Pope

Pope

 

 

Postenje

Postenje

 

 

Prćenova

Prćenova

 

 

Pusta Tušimlja

Pusta Tušimlja

 

 

Pustovlah

Pustovlah

 

 

Radaljica

Radaljica

 

 

Rajetiće

Rajetiće

 

 

Rajkoviće

Rajkoviće

 

 

Rajčinoviće

Rajčinoviće

 

 

Rajčinovićka

Rajčinovićka

 

 

Trnava

Trnava

 

 

Rakovac

Rakovac

 

 

Rast

Rast

 

 

Sebečevo

Sebečevo

 

 

Sitniče

Sitniče

 

 

Skukovo

Skukovo

 

 

Slatina

Slatina

 

 

Smilo Vlaz

Smilo Vlaz

 

 

Srednja

Srednja

 

 

Tušimlja

Tušimlja

 

 

Stradovo

Stradovo

 

 

Sudsko Selo

Sudsko Selo

 

 

Tenkovo

Tenkovo

 

 

Trnava

Trnava

 

 

Tunovo

Tunovo

 

 

Hotkovo

Hotkovo

 

 

Cokoviće

Cokoviće

 

 

Čašić Dolac

Čašić Dolac

 

 

Šavci

Šavci

 

 

Šaronje

Šaronje

 

 

Štitare

Štitare

13.

Novi Sad

Novi Sad

Novi Sad

 

 

 

Novi Sad I

 

 

 

Novi Sad II

 

 

 

Novi Sad III

 

 

 

Novi Sad IV

 

 

Begeč

Begeč

 

 

Budisava

Budisava

 

 

Gukovac

Bukovac

 

 

Veternik

Veternik

 

 

Kać

Kać

 

 

Kisač

Kisač

 

 

Kovilj

Kovilj

 

 

Ledinci

Ledinci

 

 

Petrovaradin

Petrovaradin

 

 

Rumenka

Rumenka

 

 

Sremska Kamenica

Sremska Kamenica

 

 

Stari Ledinci

 

 

 

Stepanovićevo

Stepanovićevo

 

 

Futog

Futog

 

 

Čenej

Čenej

14.

Pančevo

Banatski

Banatski

 

 

Brestovac

Brestovac

 

 

Banatsko

Banatsko

 

 

Novo Selo

Novo Selo

 

 

Glogonj

Glogonj

 

 

Dolovo

Dolovo

 

 

Ivanovo

Ivanovo

 

 

Jabuka

Jabuka

 

 

Kačarevo

Kačarevo

 

 

Omoljica

Omoljica

 

 

Pančevo

Pančevo

 

 

 

Vojlovica

 

 

Starčevo

Starčevo

14a

Pirot

Bazovik

Bazovik

   

Barje Čiflik

Barje Čiflik

   

Basara

Basara

   

Bela

Bela

   

Berilovac

Berilovac

   

Berovica

Berovica

   

Blato

Blato

   

Brlog

Brlog

   

Velika Lukanja

Velika Lukanja

   

Veliki Jovanovac

Veliki Jovanovac

   

Veliki Suvodol

Veliki Suvodol

   

Veliko Selo

Veliko Selo

   

Visočka Ržana

Visoka Ržana

   

Vlasi

Vlasi

   

Novi Zavoj

   

Vojnegovac

Vojnegovac

   

Vranište

Vranište

   

Gnjilan

Gnjilan

   

Gornja Držina

Gornja Držina

   

Gostuša

Gostuša

   

Gradašnica

Gradašnica

   

Gradište

Gradište

   

Dobri Do

Dobri Do

   

Dojkinci

Dojkinci

   

Držina

Držina

   

Zaskovci

Zaskovci

   

Izvor

Izvor

   

Jalbotina

Jalbotina

   

Jelovica

Jelovica

   

Kamik

Kamik

   

Koprivštica

Koprivštica

   

Kostur

Kostur

   

Krupac

Krupac

   

Kumanovo

Kumanovo

   

Mala Lukanja

Mala Lukanja

Mali Jovanovac

Mali Jovanovac

Mali Suvodol

Mali Suvodol

Milojkovac

Milojkovac

Mirkovci

Mirkovci

Nišor

Nišor

Obrenovac

Obrenovac

Oreovica

Oreovica

Orlja

Orlja

Osmakova

Osmakova

Pakleštica

Pakleštica

Pasjač

Pasjač

Petrovac

Petrovac

Pirot

Pirot (grad)

Pirot (van varoši)

Zavoj

 

Planinica

Planinica

Pokrevenik

Pokrevenik

Poljska Ržana

Poljska Ržana

Ponor

Ponor

Prisjan

Prisjan

Ragodeš

Ragodeš

Rasnica

Rasnica

Rosomač

Rosomač

Rsovci

Rsovci

Rudinje

Rudinje

Sinja Glava

Sinja Glava

Slavinja

Slavinja

Sopot

Sopot

Srećkovac

Srećkovac

Staničenje

Staničenje

Sukovo

Sukovo

Temska

Temska

Topli Do

Topli Do

Trnjana

Trnjana

Cerev Del

Cerev Del

Cerova

Cerova

Crvenčevo

Crvenčevo

Crnoklište

Crnoklište

Činiglavci

Činiglavci

Šugrin

Šugrin

15.

Požarevac

Bare

Bare

 

 

Batovac

Batovac

 

 

Beranje

Beranje

 

 

Bradarac

Bradarac

 

 

Bratinac

Bratinac

 

 

Brežane

Brežane

 

 

Bubušinac

Bubušinac

 

 

Dragovac

Dragovac

 

 

Drmno

Drmno

 

 

Dubravica

Dubravica

 

 

Živica

Živica

 

 

Kasidol

Kasidol

 

 

Klenovnik

Klenovnik

 

 

Kostolac

Kostolac

 

 

Kličevac

Kličevac

 

 

Lučica

Lučica

 

 

Popovac

 

 

 

Maljurevac

Maljurevac

 

 

Nabrđe

Nabrđe

 

 

Ostrovo

Ostrovo

 

 

Petka

Petka

 

 

Požarevac

Požarevac

 

 

Poljana

Poljana

 

 

Prugovo

Prugovo I

 

 

 

Prugovo II

 

 

Rečica

Rečica

 

 

Selo Kostolac

Selo Kostolac

 

 

Trnjane

Trnjane

 

 

Ćirikovac

Ćirikovac

16.

Priština

Priština

Priština

 

 

Ajvalija

Ajvalija

 

 

Ajkobila

Ajkobila

 

 

Badovac

Badovac

 

 

Balaban

Balaban

 

 

Bariljevo

Bariljevo

 

 

Besinje

Besinje

 

 

Businje

Businje

 

 

Vrani Do

Vrani Do

 

 

Glogovica

Glogovica

 

 

Gornja Brnjica

Gornja Brnjica

 

 

Gračanica

Gračanica

 

 

Graštica

Graštica

 

 

Dabiševac

Dabiševac

 

 

Devet Jugovića

Devet Jugovića

 

 

Donja Brnjica

 

 

 

 

Novo Selo

 

 

Dragovac

Dragovac

 

 

Drenovac

Drenovac

 

 

Zlatare

Zlatare

 

 

Kačikol

Kačikol

 

 

Kojlovica

Kojlovica

 

 

Kolić

Kolić

 

 

Kukavica

Kukavica

 

 

Laplje Selo

Laplje Selo

 

 

Lebane

Lebane

 

 

Lukare

Lukare

 

 

Makovac

Makovac

 

 

Marevce

Marevce

 

 

Matičane

Matičane

 

 

Mramor

Mramor

 

 

Niševce

Niševce

 

 

Orlović

Orlović

 

 

Preoce

Preoce

 

 

Propaštica

Propaštica

 

 

Prugovac

Prugovac

 

 

Radoševac

Radoševac

 

 

Rimanište

Rimanište

 

 

Sićevo

Sićevo

 

 

Slivovo

Slivovo

 

 

Sofalija

Sofalija

 

 

Sušica

Sušica

 

 

Teneš Do

Teneš Do

 

 

Trudna

Trudna

 

 

Čaglavica

Čaglavica

 

 

Šarban

Šarban

 

 

Šaškovac

Šaškovac

17.

Smederevo

Badljevica

Badljevica

 

 

Binovac

Binovac

 

 

Vodanj

Vodanj

 

 

Vranovo

Vranovo

 

 

Vrbovac

Vrbovac

 

 

Vučak

Vučak

 

 

Dobri Do

Dobri Do

 

 

Drugovac

Drugovac I

 

 

 

Drugovac II

 

 

Kolari

Kolari

 

 

Landol

Landol

 

 

Lipe

Lipe

 

 

Lugavčina

Lugavčina

 

 

Lunjevac

Lunjevac

 

 

Mala Krsna

Mala Krsna

 

 

Malo Orašje

Malo Orašje

 

 

Mihajlovac

Mihajlovac

 

 

Osipaonica

Osipaonica

 

 

Petrijevo

Petrijevo

 

 

Radinac

Radinac

 

 

Ralja

Ralja

 

 

Saraorci

Saraorci

 

 

Seone

Seone

 

 

Skobalj

Skobalj

 

 

Smederevo

Smederevo

 

 

 

Lipe II

 

 

Suvodol

Suvodol

 

 

Udovice

Udovice

 

 

Šalinac

Šalinac

 

 

Kulič

 

18.

Sombor

Aleksa Šantić

Aleksa Šantić

 

 

Bački Breg

Bački Breg

 

 

Bački Monoštor

Bački Monoštor

 

 

Bezdan

Bezdan

 

 

Gakovo

Gakovo

 

 

Doroslovo

Doroslovo

 

 

Kljajićevo

Kljajićevo

 

 

Kolut

Kolut

 

 

Rastina

Rastina

 

 

Riđica

Riđica

 

 

Svetozar Miletić

Svetozar Miletić

 

 

Sombor

Sombor

 

 

Stanišić

Stanišić

 

 

Stapar

Stapar

 

 

Telečka

Telečka

 

 

Čonoplja

Čonoplja

19.

Sremska Mitrovica

Bešenovački Prnjavor

Bešenovo Prnjavor

 

 

Bešenovo

Bešenovo Selo

 

 

Bosut

Bosut

 

 

Veliki Radinci

Veliki Radinci

 

 

Grgurevci

Grgurevci

 

 

Divoš

Divoš

 

 

Stara Bingula

 

 

 

Zasavica

Zasavica I

 

 

 

Zasavica II

 

 

Jarak

Jarak

 

 

Kuzmin

Kuzmin

 

 

Laćarak

Laćarak

 

 

Ležimir

Ležimir

 

 

Šišatovac

 

 

 

Manđelos

Manđelos

 

 

Martinci

Martinci

 

 

Mačvanska

Mačvanska

 

 

Mitrovica

Mitrovica

 

 

Noćaj

Noćaj

 

 

Ravnje

Ravnje

 

 

Radenković

Radenković

 

 

Salaš Noćajski

Salaš Noćajski

 

 

Sremska Mitrovica

Sremska Mitrovica

 

 

Sremska Rača

Sremska Rača

 

 

Čalma

Čalma

 

 

Šišinci

Šišinci

 

 

Šuljam

Šuljam

20.

Subotica

Bajmok

Bajmok

 

 

Mišićevo

 

 

 

Bački Vinogradi

Bački Vinogradi

 

 

Bikovo

Bikovo

 

 

Gornji Tavankut

Tavankut

 

 

Donji Tavankut

 

 

 

Ljutovo

 

 

 

Hajdukovo

 

 

 

Šupljak

 

 

 

Đurđin

Đurđin

 

 

Kelebija

Stari grad (deo)

 

 

Mala Bosna

Novi grad (deo)

 

 

Novi Žednik

Žednik

 

 

Stari Žednik

 

 

 

Palić

Palić

 

 

Subotica

Donji Grad

 

 

 

Novi Grad (deo)

 

 

 

Stari Grad (deo)

 

 

Čantavir

Čantavir

 

 

Bačko Dušanovo

 

 

 

Višnjevac

 

21.

Užice

Bioska

Bioska

 

 

Keserovina

 

 

 

Pear

 

 

 

Bjelotić

Bjelotić

 

 

Buar

Buar

 

 

Vrutci

Vrutci

 

 

Gorjani

Gorjani

 

 

Gostinica

Gostinica

 

 

Gubin Do

Gubin Do

 

 

Dobrodo

Dobrodo

 

 

Drežnik

Drežnik

 

 

Drijetanj

Drijetanj

 

 

Duboko

Duboko

 

 

Zbojštica

Zbojštica

 

 

Zlakusa

Zlakusa

 

 

Kamenica

Kamenica

 

 

Karan

Karan

 

 

Kačer

Kačer

 

 

Krvavci

Krvavci

 

 

Kremna

Kremna

 

 

Vitasi

 

 

 

Lelići

Lelići

 

 

Ljubanje

Ljubanje

 

 

Mokra Gora

Mokra Gora

 

 

Kostoman

 

 

 

Kršanje

 

 

 

Raduša

 

 

 

Strmac

 

 

 

Panjak

 

 

 

Nikojevići

Nikojevići

 

 

Ponikovica

Ponikovica

 

 

Potočanje

Potočanje

 

 

Potpeće

Potpeće

 

 

Ravni

Ravni

 

 

Ribaševina

Ribaševina

 

 

Sevojno

Sevojno

 

 

Skržuti

Skržuti

 

 

Stapari

Stapari

 

 

Volujac

 

 

 

Trnava

Trnava

 

 

Užice

Užice

 

 

Krčagovo

 

22.

Čačak

Atenica

Atenica

 

 

Baluga (Ljubićska)

Baluga (Ljubićska)

 

 

Baluga (Trnavska)

Baluga (Trnavska)

 

 

Banjica

Banjica

 

 

Beljina

 

 

 

Bečanj

Bečanj

 

 

Brezovica

Brezovica

 

 

Bresnica

Bresnica

 

 

Vapa

Vapa

 

 

Vidova

Vidova

 

 

Viljuša

Viljuša

 

 

Vranići

Vranići

 

 

Vrnčani

Vrnčani

 

 

Ovčar Banja

 

 

 

Vujetinci

Vujetinci

 

 

Goričani

Goričani

 

 

Gornja

Gornja

 

 

Gorevnica

Gorevnica

 

 

Gornja Trepča

Gornja Trepča

 

 

Donja Gorevnica

Donja Gorevnica

 

 

Donja Trepča

Donja Trepča

 

 

Žaočani

Žaočani

 

 

Zablaće

Zablaće

 

 

Jančići

Jančići

 

 

Ježevica

Ježevica

 

 

Jezdina

Jezdina

 

 

Katrga

Katrga

 

 

Kačulice

Kačulice

 

 

Konjevići

Konjevići

 

 

Kukići

Kukići

 

 

Kulinovci

Kulinovci

 

 

Lipnica

Lipnica

 

 

Loznica

Loznica

 

 

Ljubić

Ljubić

 

 

Međuvršje

Međuvršje

 

 

Milićevci

Milićevci

 

 

Miokovci

Miokovci

 

 

Mojsinje

Mojsinje

 

 

Mrčajevci

Mrčajevci

 

 

Mršinci

Mršinci

 

 

Ostra

Ostra

 

 

Pakovraće

Pakovraće

 

 

Parmenac

Parmenac

 

 

Petnica

Petnica

 

 

Preljina

Preljina

 

 

Premeća

Premeća

 

 

Pridvorica

Pridvorica

 

 

Prijevor

Prijevor

 

 

Prislonica

Prislonica

 

 

Rajac

Rajac

 

 

Rakova

Rakova

 

 

Riđage

Riđage

 

 

Rošci

Rošci

 

 

Slatina

Slatina

 

 

Sokolići

Sokolići

 

 

Stančići

Stančići

 

 

Trbušani

Trbušani

 

 

Trnava

Trnava

 

 

Čačak

Čačak

23.

Šabac

Bela Reka

Bela Reka

 

 

Bogosavac

Bogosavac

 

 

Bojić

Bojić

 

 

Bukor

Bukor

 

 

Varna

Varna

 

 

Volujac

Volujac

 

 

Gornja Vranjska

Gornja Vranjska

 

 

Grušić

Grušić

 

 

Dvorište

Dvorište

 

 

Desić

Desić

 

 

Dobrić

Dobrić

 

 

Drenovac

Drenovac

 

 

Duvanište

Duvanište

 

 

Žabar

Žabar

 

 

Zablaće

Zablaće

 

 

Zminjak

Zminjak

 

 

Skrađani

 

 

 

Jevremovac

Jevremovac

 

 

Jelenča

Jelenča

 

 

Korman

Korman

 

 

Krivaja

Krivaja

 

 

Lipolist

Lipolist

 

 

Majur

Majur

 

 

Mala Vranjska

Mala Vranjska

 

 

Maovi

Maovi

 

 

Mačvanski

Mačvanski

 

 

Pričinović

Pričinović

 

 

Metlić

Metlić

 

 

Miloševac

Miloševac

 

 

Miokus

Miokus

 

 

Mišar

Mišar

 

 

Mrđenovac

Mrđenovac

 

 

Nakučani

Nakučani

 

 

Orašac

Orašac

 

 

Orid

Orid

 

 

Petkovica

Petkovica

 

 

Petlovača

Petlovača

 

 

Pocerski

Pocerski

 

 

Metković

Metković

 

 

Pocerski

Pocerski

 

 

Pričinović

Pričinović

 

 

Predvorica

Predvorica

 

 

Prnjavor

Prnjavor

 

 

Radovašnica

Radovašnica

 

 

Ribari

Ribari

 

 

Rumska

Rumska

 

 

Sinošević

Sinošević

 

 

Slatina

 

 

 

Slepčević

Slepčević

 

 

Tabanović

Tabanović

 

 

Cerovac

Cerovac

 

 

Culjković

Culjković

 

 

Šabac

Šabac

 

 

Ševarice

Ševarice

 

 

Štitar

Štitar

 

V GRAD BEOGRAD

Član 21

Grad Beograd je posebna teritorijalna jedinica utvrđena Ustavom i zakonom.

Član 22

Promena teritorije grada Beograda vrši se na način predviđen za promenu teritorije opštine.

Član 23

Podela grada Beograda na gradske opštine utvrđuje se statutom grada Beograda, u skladu sa zakonom.

Član 24

Teritoriju grada Beograda čine:

Redni broj

Naseljeno mesto

Katastarska opština

1

2

3

Beograd

Beograd

Voždovac

 

 

Jajinci

 

 

Kumodraž

 

 

Rakovica selo

 

 

Zvezdara

 

 

Veliki Mokri Lug

 

 

Mali Mokri Lug

 

 

Mirijevo

 

 

Batajnica

 

 

Zemun

 

 

Zemun Polje

 

 

Novi Beograd

 

 

Višnjica

 

 

Krnjača

 

 

Palilula

 

 

Kneževac

 

 

Resnik

 

 

Stara Rakovica

 

 

Savski Venac

 

 

Stari Grad

 

 

Veliki Makiš

 

 

Železnik

 

 

Čukarica

 

Arnajevo

Arnajevo

 

Barajevo

Barajevo

 

Baćevac

Baćevac

 

Beljina

Beljina

 

Boždarevac

Boždarevac

 

Veliki Borak

Veliki Borak

 

Vranić

Vranić

 

Guncati

Guncati

 

Lisović

Lisović

 

Manić

Manić

 

Meljak

Meljak

 

Rožanci

Rožanci

 

Šiljakovac

Šiljakovac

 

Beli Potok

Beli Potok

 

Zuce

Zuce

 

Pinosava

Pinosava

 

Ripanj

Ripanj

 

Begaljica

Begaljica

 

Boleč

Boleč

 

Brestovik

Brestovik

 

Vinča

Vinča

 

Vrčin

Vrčin

 

Grocka

Grocka

 

Dražanj

Dražanj

 

Živkovac

Živkovac

 

Zaklopača

Zaklopača

 

Kaluđerica

Kaluđerica

 

Kamendol

Kamendol

 

Leštane

Leštane

 

Pudarci

Pudarci

 

Ritopek

Ritopek

 

Umčari

Umčari

 

Bežanija

Bežanija

 

Bečmen

Bečmen

 

Boljevci

Boljevci

 

Dobanovci

Dobanovci

 

Jakovo

Jakovo

 

Petrovčić

Petrovčić

 

Progar

Progar

 

Surčin

Surčin

 

 

Jakovo II

 

Ugrinovci

Ugrinovci

 

Arapovac

Arapovac

 

Brazilovica

Brazilovica

 

Baroševac

Baroševac

 

Bistrica

Bistrica

 

Brajkovac

Brajkovac

 

Burovo

Burovo

 

Veliki Crljeni

Veliki Crljeni

 

Vrbovno

Vrbovno

 

Vreoci

Vreoci

 

Dren

Dren

 

Dudovica

Dudovica

 

Županjac

Županjac

 

Zeoke

Zeoke

 

Junkovac

Junkovac

 

Kruševica

Kruševica

 

Lazarevac

Lazarevac

 

Leskovac

Leskovac

 

Lukavica

Lukavica

 

Mali Crljeni

Mali Crljeni

 

Medaševac

Medaševac

 

Mirosaljce

Mirosaljce

 

Petka

Petka

 

Prkosava

Prkosava

 

Rudovci

Rudovci

 

Sakulja

Sakulja

 

Sokolovo

Sokolovo

 

Stepojevac

Stepojevac

 

Strmovo

Strmovo

 

Stubica

Stubica

 

Trbušnica

Trbušnica

 

Cvetovac

Cvetovac

 

Čibutkovica

Čibutkovica

 

Šopić

Šopić

 

Šušnjar

Šušnjar

 

Amerić

Amerić

 

Velika Ivanča

Velika Ivanča

 

Velika Krsna

Velika Krsna

 

Beluće

 

 

Vlaška

Vlaška

 

Granice

Granice

 

Dubona

Dubona

 

Jagnjilo

Jagnjilo

 

Kovačevac

Kovačevac

 

Koraćica

Koraćica

 

Mala Vrbica

Mala Vrbica

 

Markovac

Markovac

 

Beljevac

 

 

Crkvine

 

 

Međulužje

Međulužje

 

Mladenovac (varoš)

Mladenovac (varoš)

 

Mladenovac (selo)

Mladenovac (selo)

 

Pružatovac

Pružatovac

 

Rabrovac

Rabrovac

 

Rajkovac

Rajkovac

 

Senaja

Senaja

 

Šepšin

Šepšin

 

Baljevac

Baljevac

 

Barič

Barič

 

Belo Polje

Belo Polje

 

Brgulice

Brgulice

 

Brović

Brović

 

Veliko Polje

Veliko Polje

 

Vukićevica

Vukićevica

 

Grabovac

Grabovac

 

Draževac

Draževac

 

Dren

Dren

 

Zabrežje

Zabrežje

 

Zvečka

Zvečka

 

Jasenak

Jasenak

 

Konatice

Konatice

 

Krtinska

Krtinska

 

Ljubinić

Ljubinić

 

Mala Moštanica

Mala Moštanica

 

Mislođin

Mislođin

 

Obrenovac

Obrenovac

 

Orašac

Orašac

 

Piroman

Piroman

 

Poljane

Poljane

 

Ratari

Ratari

 

Rvati

Rvati

 

Skela

Skela

 

Stubline

Stubline

 

Trstenica

Trstenica

 

Urovci

Urovci

 

Ušće

Ušće

 

Borča

Borča

 

Veliko Selo

Veliko Selo

 

Dunavac

Besni Fok

 

Kovilovo

Kovilovo

 

Ovča

Ovča

 

Padinska Skela

Komareva Humka

 

 

Lepušnica

 

Slanci

Slanci

 

Babe

Babe

 

Guberevac

Guberevac

 

Drlupa

Drlupa

 

Dučina

Dučina

 

Đurinci

Đurinci

 

Mala Ivanča

Mala Ivanča

 

Mali Požarevac

Mali Požarevac

 

Nemenikuće

Nemenikuće

 

Parcani

Parcani

 

Popović

Popović

 

Ralja

Ralja

 

Rogača

Rogača

 

Sibnica

Sibnica

 

Slatina

Slatina

 

Sopot

Sopot

 

Ropočevo

Ropočevo

 

Stojnik

Stojnik

 

Velika Moštanica

Velika Moštanica

 

Ostružnica

Ostružnica

 

Rušanj

Rušanj

 

Sremčica

Sremčica

 

Umka

Umka

 

Pećani

 

 

Rucka

 

 

VI AUTONOMNE POKRAJINE

Član 25

Autonomne pokrajine su autonomne teritorijalne zajednice u kojima građani ostvaruju pravo na pokrajinsku autonomiju.

Član 26

Republika Srbija ima Autonomnu pokrajinu Vojvodinu i Autonomnu pokrajinu Kosovo i Metohija. Suštinska autonomija Autonomne pokrajine Kosovo i Metohija urediće se posebnim zakonom koji se donosi po postupku predviđenom za promenu Ustava.

Član 27

Teritoriju Autonomne pokrajine Vojvodine čine teritorije sledećih opština: Ada, Alibunar, Apatin, Bač, Bačka Palanka, Bačka Topola, Bački Petrovac, Bečej, Bela Crkva, Beočin, Vrbas, Vršac, Žabalj, Žitište, Inđija, Irig, Kanjiža, Kikinda, Kovačica, Kovin, Kula, Mali Iđoš, Nova Crnja, Novi Bečej, Novi Kneževac, Opovo, Odžaci, Pećinci, Plandište, Ruma, Sečanj, Senta, Srbobran, Sremski Karlovci, Stara Pazova, Temerin, Titel, Čoka i Šid i gradovi: Novi Sad, Zrenjanin, Pančevo, Sombor, Sremska Mitrovica i Subotica.

Član 28

Teritoriju Autonomne pokrajine Kosovo i Metohija čine teritorije sledećih opština: Vitina, Vučitrn, Glogovac, Gnjilane, Gora, Dečani, Đakovica, Zubin Potok, Zvečan, Istok, Kačanik, Klina, Kosovska Kamenica, Kosovska Mitrovica, Kosovo Polje, Leposavić, Lipljan, Novo Brdo, Obilić, Orahovac, Peć, Podujevo, Prizren, Srbica, Suva Reka, Uroševac, Štimlje i Štrpce i grad Priština.

VII PRELAZNE I ZAVRŠNE ODREDBE

Član 29

Vlada će propisati označavanje naziva naseljenog mesta, ulica, trgova i zgrada, kao i vođenje registra kućnih brojeva, ulica i trgova, u roku od 90 dana od dana stupanja na snagu ovog zakona.

Član 30

Danom stupanja na snagu ovog zakona prestaje da važi Zakon o teritorijalnoj organizaciji Republike Srbije ("Službeni glasnik RS", br. 47/91, 79/92, 82/92 - ispr., 47/94 i 49/99 - dr. zakon).

Član 31

Prve izbore za poslanike u Skupštini Autonomne pokrajine Vojvodina, po stupanju na snagu ovog zakona, raspisaće predsednik Narodne skupštine, tako da se oni održe u roku koji ne može biti kraći od 120 ni duži od 180 dana od dana raspisivanja izbora.

Član 32

Ovaj zakon stupa na snagu danom objavljivanja u "Službenom glasniku Republike Srbije".

 

Samostalni član Zakona o izmenama i dopunama
Zakona o teritorijalnoj organizaciji Republike Srbije

("Sl. glasnik RS", br. 18/2016)

Član 3

Ovaj zakon stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja u "Službenom glasniku Republike Srbije".

Izvor: Redakcija pravne baze Paragraf Lex